Tarih verildi! Berberler kuaförler güzellik merkezleri ne zaman...

Tarih verildi! Berberler kuaförler güzellik merkezleri ne zaman açılacak? Berberler ve kuaförler açılıyor!

Berberler kuaförler güzellik merkezleri ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan kabine toplantısı sonrası berberlerin kuaförlerin açılış tarihini açıkladı. Milyonlarca kişinin merakla beklediği berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinin açılış tarihi belli oldu. Covid-19 salgınının yavaşlatılması nedeniyle sosyal hayata yönelik alınan bazı tedbirlerde hafifletmeye gidildi. Bunlardan birisi de berberler ve kuaförlerin açılması oldu. Peki, berberler kuaförler ne zaman açılacak? Saç bakımı yaptırmak

Editor: Haber Editörü
04 Mayıs 2020 - 22:06

Berberler kuaförler güzellik merkezleri ne zaman açılacak? Berberler ve kuaförlerin açılış tarihi için yeni iddialar ortaya atıldı. Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ve Kovid-19 salgınının yavaşlatılması nedeniyle kamuoyunda berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri gibi yerlerin açılması yönünde beklentiler var. Birçok ülkede başlayan normalleşmenin ülkemizde de uygulamaya geçmesi bekleniyor. Peki, berberler kuaförler güzellik merkezleri ne zaman açılacak? İşte detaylar…

BERBERLER KUAFÖRLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Başkan Erdoğan tedbirlerle ilgili yeni açıklama yaptı. İşte Bakan Erdoğan'ın açıklaması:

Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacağız. Diğer illerimizde giriş çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.

Tek çift ticari plakalı taksi uygulamasını 15 Mayıs'ta kaldırıyoruz. Berber, kuaför, güzellik salonu 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA MÜJDE

İlk müjdemiz 65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızadır. 65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırılması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı bu hafta sonu Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 arası gerçekleştiriyoruz.

20 yaş altında iki grup halinde uygulayacağız. 0-14 yaş grubu 13 Mayıs çarşamba günü 11.00 ile 15 arasında tahditli olarak dışarı çıkabilecek.

7 İL İÇİN KARARI AÇIKLADI

Kurallara riayet düzeyine bakarak sonraki haftalarda aynı uygulamayı devam ettireceğiz. Bu hafta sonu sokağa çıkma sınırlamasını sürdürüyoruz. 31 ilde şehirlerarası giriş çıkış sınırlandırılmasını bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır.

Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacağız. Diğer illerimizde giriş çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.

Tek çift ticari plakalı taksi uygulamasını 15 Mayıs'ta kaldırıyoruz. Berber, kuaför, güzellik salonu 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün köşe yazısında berber, kuaför ve güzellik merkezi gibi yerlerin açılacağı tarih için Mayıs ayını işaret etti. İşte, Selvi'nin normalleşme takvimine dair o yazısı:

Koronavirüsle mücadele sürecinde berber ve kuaförlerin hayatımızda ne denli önemli olduğu ortaya çıktı. Erkeklerin bu konuda ne kadar beceriksiz olduğunu gördük. Bir milletvekili, "Benim eşim köylü kızı. Babasıyla koyun kırkmışlar. Eli yatkın. Beni eşim tıraş etti" diye anlatmıştı. Kuaförlerin kadınların hayatındaki önemi de bir kez daha ortaya çıktı. Sahte sarışınlar açısından zor bir dönem oldu. Neyse, bundan kurtuluyoruz. Yaşasın berberler ve kuaförler! Mayıs ayında küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe ve pastane, restoran gibi hizmet veren yerler açılıyor. Tabii çok sıkı önlemler geliyor.

Kaynak: https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2020/05/04/berberler-kuaforler-guzellik-merkezleri-ne-zaman-acilacak-berberler-kuaforler-mayista-acilacak-mi/3

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x