CHP’nin AK Parti’ye sunduğu öneri paketi

CHP'nin AK Parti’ye sunduğu öneri paketi

Cumhuriyet Halk Partisi nin oluşturduğu seçim güvenliği heyeti, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ı ziyaret etti. CHP heyetinin AK Parti’ye sunduğu 9 maddelik ‘seçim güvenliği’ önerisinin bu ziyaretten sonra belli oldu.

13 Mart 2018 - 14:07

CUMHURIYET HALK PARTISI'nin meydana getirdiği tercih güvenliği kurulu, politik partilerle yaptığı müzakere ardından hazırladığı raporu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'a sundu. MILLIYETÇI HAREKET PARTISI, girişiminin "oyalama" amaçlı meydana geldiği gerekçesiyle CUMHURIYET HALK PARTISI'ye buluşma vermedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Evrensel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ve milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu ile Uğur Bayraktutzaman, geçen gün AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ı ziyaret etti. Anayasa Komisyonu Başkanvekili, AK Partili Abdurrahman Öz ile Milletvekili Tülay Kaynarca'nın da katıldığı müzakerede Özel, Elitaş'a CUMHURIYET HALK PARTISI olarak politik partilerle yaptıkları müzakereler neticesi hazırladıkları tercih güvenliği raporunu sundu.

Yaklaşık 40 dk devam eden müzakere sonrası izah yapan Özel, "Talebimiz; verdiğimiz raporun incelenmesini müteakip, bu sabah (geçen gün) inşa edilmesi beklenen komisyon toplantısının pazartesi gününe ertelenmesi. Pazartesi bugünü görüşlerini raporumuzda dile getirdiğimiz 8 politik partinin çağrı edilerek, bütün politik partilerin görüşlerini dile getirdikleri tek komisyon çalışması önerdik. Bununla Birlikte bizzat önerilerine itirazda ortaklaştığımız 11 maddeyi içerir tek rapor verdik. Tekliflerinde olmayan ama Türkiye'de emniyetli tek tercih inşa edilmesi amaçlı 7 mevzuat değişikliği istek ilettik. Toplamında 18 maddeyi ilettik, kendileri raporumuzu aldılar. Bu konu hakkında değerlendirmeyi yapacaklar"diye konuştu. Özel, ittifak önerisinin altında MILLIYETÇI HAREKET PARTISI'nin de imzası meydana geldiği amaçlı raporu MILLIYETÇI HAREKET PARTISI'ye de sunmak talep ettiklerini fakat pozitif tek görüş olmadığını da bilgisini verdi.

Bu haber 103 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Haziran seçimlerine 10 gün kaldı!
24 Haziran seçimlerine 10 gün kaldı!
Cumhurbaşkanı'ndan TRT kararı
Cumhurbaşkanı'ndan TRT kararı