Bakandan ’Çiftlik Bank’ açıklaması

Bakandan 'Çiftlik Bank' açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çiftlik Bank'ın önünde sadece 'çiftlik' olduğu için millet zannediyor ki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bir ilgisi var.

18 Mart 2018 - 19:09

Bakan Fakıbaba, "Buzağılar Ölmesin" Projesi alanında özel tek firmaya ilişkin çiftliği gezerek yetkililerden haber aldı. 2018 senenini "Buzağılar Ölmesin" seneyi ilan ettiklerini hatırladan Fakıbaba, "Bakanlık olarak tüm arkadaşlarımız ile elimizden iştirak eden çabası gösteriyoruz. Oldukça Başarılı olacağımıza inanıyoruz." diye sohbet etti. Tek gazetecinin, "Çiftlik Bank konusunda tek gelişim var mı?" sualine Bakanımız Fakıbaba, şu cevabı verdi:

"Çiftlik Bank'ın önünde yalnızca 'çiftlik' meydana geldiği amaçlı halk zannediyor ki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyla tek alakası var. Çiftlik Bank'ın Tarım Bakanlığıyla ne tek alakası var, ne tek desturu var, ne verdiği tek hibe var. Bu söylentiler tamamıyla hata ve ocakta ayı içinde biz 'Çiftlik Bank'ta vatandaşlar kandırılıyor' diye Bakanlık olarak savcılığa arzuhal vermişiz. Ama tek tek şey var. O da açılışa çağrı etmişler. Evrensel olarak her açılışta, 'işlerimiz yüklü, gelemedik' deriz. Öyle tek telgrafımız olmuştur. Bunun dışarısında Çiftlik Bank nedir? Nasıldır? Ama sonradan bunun gerçekten vatandaşlarımızı kandırdığını anladığımız an ocakta ayı içerisinde Çiftlik Bank'la ilgili savcılığa başvuru etmişiz. 'Bunu araştırın, tek birşeyler var' diye. Çiftlik Bank ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ne alakası olabilir? 'Yüzde 30 hibe vermiş', bu şekilde tek şey yok. Tamamıyla sahtekarlık. Kesinlikle hükümetimiz bu anlamda çalışmalar yapıyor."

Başka tek gazetecinin, Afrin'de erken saatlerinde muayene sağlandığını, bununla ilgili görüşlerini sorması üst kısmına Fakıbaba, "18 Mart gerçekten mühim tek zaman. Ne Türlü 18 Mart ruhu Çanaksert duvar'de şahlandı, takım ve beraberliğimiz, tüm kardeşlerimiz tek araya gelip yedi düvele karşın başarı elde ettiysek bu sabah de Allah'a tek sürü şükür başarıyı elde etmişiz. Ben tüm Mehmetçik'i yürekten kutluyorum, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize ivedi şifalar diliyorum. Biz onların yardımıyla buradayız." değerlendirmesinde yer aldı.

Başka tek programa teşrif etmek üzere siyah yöntemiyle Tokat'a geçtiğimiz Bakanımız Eşref Fakıbaba'nın yöntemini, Çaylı Kavşağı'nda şeker fabrikası çalışanları ve aileleri kesti. Araçtan inen Fakıbaba, yurttaşlarla tek zaman görüşerek taleplerini dinledi.

Bu haber 359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Husilerden Suudi Arabistan'ın Cazan kentine balistik füze  saldırısı
Husilerden Suudi Arabistan'ın Cazan kentine balistik füze...
Son dakika: ABD karıştı! Eski yardımcısından Trump hakkında şoke eden iddia...
Son dakika: ABD karıştı! Eski yardımcısından Trump hakkında...