Mesut Özil çocukları mesut etti

Mesut Özil çocukları mesut etti

Almanya’nın en yoksul şehirlerinden Gelsenkirchen’de futbolla tanışan Mesut Özil, büyüdüğü mahalleyi unutmadı. İlk kez top oynadığı

10 Mart 2018 - 02:58

İngiliz devi Arsenal'da birlik forması giyen Türk asıllı Alman ulusal futbolcu Mesut Özil, misal tek davranışa imzasını attı. Yıldız oyuncu, seneler öncesinde Almanya'nın Gelsenkirchen ilinde topla tanıştı. Küçükken semtinde "Maymun kafesi" diye adlandırılan futbol alanında gece-gündüz, kar yağmur demeden futbol oynadı.

1995 senesinde ise DJK Westfalia 04 Gelsenkirchen takımında birlik forması giymeye başladı. Üç yıl bu takımda oynadıktan ardından, DJK Teutonia Schalke- Nord takımına yazıldı. O yaş grubundaki yeteneğini kanıtlayan Özil, kariyeriyle herkese misal olup bugünlere gelmeyi başardı.

Yakın tek tarihte ise önce defa futbol oynadığı alana ziyaret inşa etti. Çamurda oynayan çocukları görünce geçmişini hatırladı ve o sahayı yaptırma sonucuna vardı. Toprak tabanı de kalifiye tek çim türüyle kaplatacağını açıkladı. Maymun Kafesi'nde top oynayan fakir ailelerin çocukları ise bu haberle heyecanlandı. Tümü, ileride Mesut Özil benzeri yıldız tek futbolcu olmak talep ettiklerini açıkladı.

Bu haber 49 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Poroşenko ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Poroşenko ile görüştü
Almanya: Türklere yapılanlar tiksindirici!
Almanya: Türklere yapılanlar tiksindirici!